Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

Мужня краса: шлях від цирулень до барбершопів

Текст: Пойманова Алина, 29 января 2020 2525

Культура барберінгу — не новітній тренд, а давня традиція, що на певних етапах історії переживала піки популярності, останній з яких ми спостерігаємо в останні роки. А починалося все з кровопускання, висмикування зубів, та п’явок, хоча ні, якщо зовсім спочатку — то з гоління фараонів. Про найцікавіше: від того, що за триколор крутиться біля кожного закладу, до того, де стрижуться Баста, Тамерлан та Микола Кривошапко — в нашому матеріалі.

Перші цирульники

Мабуть, перші маніпуляції людини з волоссям можна віднести до часів винайдення леза. Історичні дані свідчать про те, що вже в Стародавньому Єгипті жерці виступали у ролі перших цирульників. Вони голили і розчісували фараонів, захищаючи їх таким чином від злих духів. Щось на кшталт сучасної професії перукаря вперше з’явилося в Стародавній Греції. Тут вже без усілякої містики голили та стригли чоловіків, аби ті мали пристойний вигляд. А багатії Стародавнього Риму перейняли цю культуру від сусідів та проводили за «марафетом» неймовірну частину свого часу.

Цікаво: етимологія слова «барбершоп» веде спочатку аж до латині, де слово «barb» означало бороду, а потім лексема перекочувала до англійської, де стала «борідкою» і утворила ще один іменник «barber» — перукар, до цього слова додалося «shop» — магазин, що разом і сформувало «перукарню» або Barber Shop.

Багатопрофільність середньовічних барберів

Ще за часів середньовіччя перукарські послуги доповнювалися і медичними процедурами, як от лікування фурункулів, кровопускання, видалення зубів, та навіть деякі хірургічні втручання. Аби перехожі могли дізнатися про заклад ще з вулиці, власники виставляли біля вікон великі ємності з людською кров’ю. Такий своєрідний шок-маркетинг, доповнений огидним запахом крові, що вже згорнулася, призвів до того, що на початку XIV сторіччя влада заборонила таку «рекламу». До тієї ж пори відносять появу символу барбершопів, відомого сьогодні в усьому світі — Barber Pole.

Історія походження Barber Pole

Сучасний Barber Pole являє собою вивіску-лампу з білими, червоними та синіми смужками, що обертаються. Знак розповсюджений в Європі, зокрема Англії, Франції, а також, в США, багатьох країнах Азії, та зараз активно використовується і на території колишнього СНД. Його появу датують початком XIV сторіччя. Він проіснував у звичному варіанті з трьох кольорів декілька сотень років, та вже всередині XVIII сторіччя Лондонське товариство цирульників впровадило деякі зміни, відокремивши ремесло хірурга від ремесла цирульника. Відтоді перші стали використовувати рейку з червоними смужками, а другі — з синіми. Але умільці, що славилися наданням усіх видів послуг, були незадоволені цим і продовжували використовувати триколор. З розвитком хірургії Barber Pole став суто барберським символом та повернувся до своєї трикольорової класики.

Цікаво: у деяких регіонах США та Великобританії відсутність Barber Pole на відповідному закладі призводить до судових розглядів.

За різними версіями кольори мають те чи інше значення. Хтось стверджує, що червоні смужки барберполу, що чергуються з білими, нагадують бинти: білі — чисті, а червоні — забруднені кров'ю. Після прання вони вивішувалися на огорожу, розташовану перед закладом, а вітер закручував бинти навколо неї і виходила спіраль. Саме її ми і звикли спостерігати на Barber's Pole. Окрім цього, існує версія, що синю смужку додали в США, аби знак цирюльні володів усіма кольорами американського прапора. А хтось взагалі вважає, що синя — колір вен, або ледь не п'явки.

Найчастішим сьогодні є варіант Barber Pole з трьох кольорів з механізмом обертання. Так створюється красивий візуальний ефект. Якщо барберпол світиться — це означає, що заклад відкритий та готовий приймати клієнтів.

Столичні штучки

В столиці кількість барбершопів останнім часом росте просто на очах. Це свідчить про те, що чоловіки масово переходять до спеціалізованих закладів, де можна відчути себе зовсім інакше, ніж в звичайній перукарні, де в сусідньому кріслі може сидіти балакуча жінка. Ми зробили невеличку добірку топових закладів, до яких хоча б раз безперечно варто зазирнути кожному.

Diplomat

Барбершоп Diplomat символічно розташувався в бізнес-центрі під назвою «Сенатор». Та цей заклад — не про політику, а про філософію істинної культури барберінгу, що увібрала в себе найкраще від сучасності та зберегла дух справжньої класики. Не зважаючи на те, що заклад позиціонує себе як преміум, для цього сегменту у нього досить помірні ціни: за стрижку доведеться заплатити 600 грн, а за класичне гоління — 450 грн.

ЗАПИСАТИСЯ

Mr.Colt

Ще одна мережа, але не така проста — з цікавинкою. Mr.Colt поєднує в собі одразу три формати: і стильну чоловічу цирульню з кваліфікованими майстрами, і школу барберів, і тату-салон. А ще тут можна скористатися безкоштовним баром, випити філіжанку кави або пограти в PlayStation. Стрижка тут коштуватиме від 100 до 450 гривень, в залежності від рівня кваліфікації майстра.

ЗАПИСАТИСЯ

Tommy Gun Barbershop

В цьому закладі поєднуються брутальність, простота чоловічого спілкування та професіоналізм барберів. Як і до будь-якого крутого барбершопу, сюди можна прийти, не маючи жодного уявлення про те, яку стрижку хочеш — майстри порадять її самі, виходячи зі структури волосся клієнта, його форми обличчя та просто статусу й стилю життя. Стрижка тут коштуватиме 450 грн, а гоління небезпечною бритвою — 350 грн.

ЗАПИСАТИСЯ

FIRM

Ця міжнародна мережа барбершопів працює у Києві, Львові, Запоріжжі та Харкові. Лише у столиці вона налічує 11 закладів, що переважно розташовані на правому березі. Стильний інтер’єр, своя особиста філософія та справжні профі своєї справи — це можна сказати про кожну перукарню мережі. Чоловіча стрижка тут коштуватиме 480-800 грн, гоління — 350 грн.

ЗАПИСАТИСЯ

TRUEMEN Barbershop

Цей заклад розташований прямісінько у центрі, між Музеєм СБУ та Будинком архітектора на вул. Паторжинського, 8. Акценти з дерева в інтер’єрі, зручні темні шкіряні дивани, телевізор, на якому можна подивитися трансляцію важливого матчу, та, звичайно ж, невеличкий бар — все у витриманих традиціях кращих чоловічих перукарень. За стрижку тут візьмуть 350 грн та 200 грн за гоління.

ЗАПИСАТИСЯ

Borodach Barbershop

Borodach наразі є найбільшим барбершопом столиці та України в цілому. Тут є все, чого тільки може бажати чоловіче серце: відмінний бурбон, міцна кава, ігри на приставці, зручні дивани, на яких можна розтягнутися та відпочити до або після процедур, та, звісно ж, круті барбери. Доречи, в закладі бувають Василь Баста, Микола Тищенко, Тамерлан та Олександр Кривошапко, а це про щось та й говорить. На чоловічу стрижку в зірковій перукарні доведеться витратити від 300 грн, а на гоління — 400 грн.

ЗАПИСАТИСЯ

Потрап до найкращого барбера! Запишись менш, ніж за хвилину в будь-який барбершоп Києва, скориставшись зручним сервісом Relax.ua. А якщо хочеш бути в курсі всіх подій, підписуйся на наш Telegram і дізнавайся першим про найцікавіші івенти улюбленого міста!

Їж своє або суперфуди по-українськи Гастрономічна експансія: українські заклади за кордоном
Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.
Этот сайт использует cookies
Понятно