Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

Балетні постановки двох київських театрів визнано найкращими на платформі Fedora

23 февраля 52

Дві українські балетні постановки стали номінантами на грант престижної у сфері театру та культури платформи Fedora. Обидві постановки створили у столичних театрах. Про це розповідає bigkyiv.

Із сімома світовими балетними постановками за перемогу у конкурсі змагаються Київський національний академічний театр оперети та Національна опера України.

Fedora — це європейська платформа, головний офіс якої знаходиться у Парижі (Palais Garnier). Fedora займається розвитком та фінансуванням культурних закладів і проєктів за чотирма напрямками: балет, опера, мистецька освіта та цифрове мистецтво. 

Серед дев’яти балетних постановок, що представляють різні країни світу, перше місце нині займає футуристичний балет SPACE Lovers Київського національного академічного театру оперети із постановкою на музику французького композитора Дідьє Маруані. У постановці використовують елементи доданої реальності та 3D ефекти. Хореограф — Дельфін Аттал, художній керівник — Богдан Струтинський.

Сучасна балетна постановка Національної опери України Roots або «Коріння» нині посідає друге місце. Хореограф постановки — Ксенія Звєрєва.

Із українськими проєктами за звання кращих змагаються вистави Англійського національного балету (Велика Британія), Балет Капітолія (Франція), Бірмінгемський королівський балет (Велика Британія).

Переможець проєкту отримає грант, який до пандемії коронавірусу становив 100 тисяч євро, зараз суму скоротили до 50 тисяч. Також учасники конкурсу мають змогу розмістити свій проєкт на платформі та отримувати донати (пожертвування) від тих, хто користується платформою.

Голосування завершиться 26 лютого, проголосувати можна на сайті платформи Fedora.

Фото: платформа Fedora

Читайте нас у Facebook та Instagram

У ресторані Fenix в центрі Києва проведуть завершальний вечір Венеціанського карнавалу У Києві спробують відновити роботу найстарішого кінотеатру
Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.
Этот сайт использует cookies
Понятно