Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

Ратитетні видання творів Лесі Українки показують у Нацмузеї літератури

24 февраля 70

Виставку до 150-річчя від дня народження української письменниці Лесі Українки влаштували у Національному музеї літератури. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці музею.

У музеї показані раритетні видання творів Лесі Українки, зокрема прижиттєві. У музеї можна оглянути дві збірки її перекладів з Г.Гейне (1892, 1900), збірки поезії «Думи і мрії» (1899) та «Відгуки» (1902), драматичні поеми «Кассандра» та «Лісова пісня» в «ЛНВ» за 1908 та 1912 роки. 

Тут також можна побачити рідкісне перше посмертне видання «Лісової пісні» 1914 року.

Цікава сторінка виставки – це рідкісні видання альманахів та антологій, в яких друкувалися твори Лесі Українки: літературний альманах «Нова Рада» Київського літературно-артистичного товариства (Київ, 1908), альманах «Дубове листя», упорядкований М.Чернявським, М.Коцюбинським та Б.Грінченком 1903 р.; Галицько-руський альманах «Левада» (1902); поетична антологія «Вік» (1902); Український декламатор «Досвітні огні», упорядкований Б.Грінченком; журнали «Літературно-науковий вістник»; антології, підготовлені М.Зеровим.

На виставці також представлені ілюстрації художника В.Васяновича «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, графічні роботи М.Дерегуса, В.Касіяна, В.Чебаника, В.Перевальського, Є.Безніска, В.Лопати, Л.Іванової та роботи знаменитих скульпторів – Г.Кальченко та М.Обезюка.

Фото: фейсбук музею

Читайте нас у Facebook та Instagram

 
У Києві відбудеться провідна подія у сфері краси — Be Beauty Conference Український бренд зображує картини сучасних митців на одязі
Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.
Этот сайт использует cookies
Понятно