Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

У столичному ботсаду розквітли азалії та «чаклунський горіх»

9 марта 33

В оранжереях Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка НАН України розквітли азалії, а просто неба відкрив свої квіти гамамеліс або «чаклунський горіх», які пахнуть апельсинами. Про це пише «Вечірній Київ».

Кущі гамамелісів (Hamamelis mollis Oliv., H. vernalis Sarg) розквітли із приходом весни. Знайти їх можна у ботанічному саду, що поблизу станції метро «Дружби народів», на алеї за Іонівським монастирем.

У природі гамамеліси ростуть у лісах і по берегах річок у Східній Азії та Північній Америці. Рослини ще називають «чарівним горіхом» або «чаклунським горіхом». У Північній Америці, звідки рослина походить, її називають «відьмина ліщина» або «відьмин горіх». Кущі дійсно нагадують ліщину, а прикметник «відьмин» рослина могла отримати за те, що квітне взимку, а плоди дає ще до початку до літа.

У ботсаду  імені Миколи Гришка НАН України розповіли, що інколи ці рослини квітнуть навіть у сильні морози. Квіти у рослини помаранчевого кольору. Їхня особливість — це аромат: весняний гамамеліс пахне апельсином.

Зазначимор, що гамамеліс має лікувальні властивості. Якщо він є у складі косметичних засобів, то саме ця рослина пом’якшує шкіру, сприяє звуженню пор та перешкоджає появі запалень.

Фото: Julia Krugliak

Читайте нас у Facebook та Instagram

У Києві з'явиться «Чебуречна» від мережі «Чорноморка» Де у Києві весело провести Масляну
Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.
Этот сайт использует cookies
Понятно