Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a

Фахівці «Довженко-Центру» віднайшли за кордоном український фільм 1927 року

23 марта 35

Фахівці «Довженко-Центру» знайшли в кіноархівах Румунії та Німеччини прокатні копії чорно-білого українського німого фільму «Кіра Кіраліна» 1927 року. Про це пише the-village.


Стрічку свого часу створило Всеукраїнське фотокіноуправління. Плівки дивом збереглися в закордонних архівах. Скан-копії плівок довжиною 1538 і 1510 метрів проаналізують, у разі потреби спеціалісти зроблять реконструкцію, щоб показати найповнішу версію фільму громадськості.

Зазначимо, що стрічка «Кіра Кіраліна» – це одна з перших українських радянських стрічок, присвячених сучасному рабству та жорстоким порядкам «капіталістичного світу». Фільм знятий за романом румунського письменника Панаїта Істраті. У 1927 році «Кіра» стала однією з тринадцяти картин ВУФКУ, які закупили для прокату країнами західної Європи. 

Головну роль у німій картині зіграла акторка харківського театру імені І.Франка Олена Валерська. Наразі це єдина відома її поява на кіноплівці, що збереглася до наших днів. Також у картині з’являється зірка кримськотатарського кіно 1920-х Хайрі Емір-заде, відомий за фільмом «Алім» (1926).

Прем’єра «Кіри Кіраліної» відбулася 23 квітня 1928 року у Києві. Репрем’єру фільму з сучасним саундтреком запланували провести цьогоріч.

Фото: kino-teatr.ru

Читайте нас у Facebook та Instagram

У столичному UNIT.City запускають каршерінг разом із BMW та MINI У столичному наземному транспорті з'явиться безкоштовний Wi-Fi
Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.
Этот сайт использует cookies
Понятно